5 переможців Ukrainian Doc Preview 2021
Оголошуємо проєкти, які стануть учасниками презентації Ukrainian Doc Preview на Docudays UA-2021.
З-поміж 46 поданих заявок команда Docudays UA та Українського інституту обрали 5 проєктів. 29 березня автор(к)и представлять їх перед відбірниками/-цями світових фестивалів, представниками/-цями міжнародних фондів, сейлз-компаній та мовників.
Проєкти
Ukrainian Doc Preview 2021
Експедиція 49 (реж. Аліса Коваленко, прод. Стефан Сьохан, Валерій Калмиков, Олексій Кобелєв, Томаш Моравський)

Свідки Флоріана (реж. Олексій Радинський, прод. Люба Кнорозок)

Привоз (реж. Єва Нейман, прод. Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна)

Фрагменти льоду (реж. Марія Стоянова, прод. Аліна Горлова, Максим Наконечний)

Крихка пам'ять (реж. Ігор Іванько, прод. Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Петер Керекес, Ігор Іванько)
Більше про фільми
«Експедиція»
Україна, Франція, Польща

статус: у виробництві

режисерка: Аліса Коваленко
продюсер: Стефан Сіоан (East Roads Films)
ко-продюсери: Валерій Калмиков, Олексій Кобелєв (Trueman Production); Томаш Моравський (HAKA Films)

П'ять бунтівних підлітків шукають себе в маленьких містечках, що вмирають, на лінії фронту Донбасу. Вони мріють, протестують, борються із сірістю та нудьгою і порушують правила. Поки весь світ навколо них руйнується, шахти закриваються і війна триває, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, аби в їхньому житті нарешті щось сталося! Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник Валентин Щербачов запрошує їх взяти участь в унікальній експедиції-терапії і дає їм можливість уперше вирватися на свободу й відкрити нові горизонти в їхньому житті. Пункт призначення — Гімалаї…
«Свідки Флоріана»
Україна, США

статус: фінальна стадія монтажу

режисер: Олексій Радинський
продюсерка: Люба Кнорозок

Що таке Земля? Що таке людство? Що таке сонячна система? Ким насправді є Флоріан Юр'єв? Чому він побудував "Літаючу тарілку" у Києві? Чи зможемо ми в майбутньому використовувати її за призначенням? Наш фільм має справу з питаннями, що виникають навколо легендарного київського архітектора Флоріана Юр'єва. Цей проект є повнометражним продовженням фільму "Колір фасаду: синій", що мав міжнародну прем'єру на фестивалі в Оберхаузені і отримав кілька призів глядацьких симпатій на кінофестивалях.
«Фрагменти льоду»
Україна

статус: продакшн

режисерка: Марія Стоянова
продюсер(к)и: Аліна Горлова, Максим Наконечний (Tabor)

Батько режисерки, фігурист колись усесвітньо відомого українського ансамблю «Балет на льоду», гастролював за кордоном, знімаючи своє життя на камеру в часи Перебудови. Сьогодні Марія відкриває його аматорський архів, щоб побачити західну утопію очима пізньорадянської людини та розпочати з нею особистий діалог. 15 відеокасет, 1986–1994 роки. Досвід подорожей і захоплень. Народження доньки. Розпад СРСР. Завершення кар'єри і зйомок. Крах утопій. «Фрагменти льоду» — це подорож-дорослішання для суспільства, для батька і для дочки. Подорож, яка досі триває.
«Привоз»
Україна

статус: завершено

режисер: Єва Нейман
продюсер(к)и: Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна (MaGiKa Film)

Фільм документує життя одного з найдавніших і найбільших базарів Європи. Пристрасті по обидва боки прилавків, сни вантажників, таємні мрії продавчинь риби... Роздумами про світобудову та сенс життя ділиться базарна охорона й очільник барахолки. Що було, що є, що буде — ромські передбачення, «дуже точна вага» й щедрі порції на пробу. На Привозі представлено всі прошарки міського населення. Представлено й виявлено! Сюди приходять усі, і кожен знаходить щось для себе. Хто шукає див чи метаморфоз — змін долі, людської душі, часу, — теж не піде з порожніми руками.
«Крихка пам'ять»
Україна, Словаччина

статус: раф-кат

режисер: Ігор Іванько
продюсер(к)и: Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Ігор Іванько (Burlaka Films)
ко-продюсер: Петер Керекес (Peter Kerekes Films)

Видатний радянський та український кінооператор Леонід Бурлака, що працював на Одеській кіностудії із середини шістдесятих, раптово почав утрачати пам'ять внаслідок хвороби Альцгеймера. У цей же час його онук Ігор, також кінооператор, знайшов закинуту й суттєво пошкоджену частину дідового фотоархіву: знімки, які дід зробив іще молодим оператором, який тільки починав будувати кар'єру в часи хрущовської Відлиги. Зрозумівши, що майже нічого не знає про діда, Ігор починає шукати будь-що, що бодай трохи пролило б світло на Леоніда та його шлях. Ігор переосмислює вплив радянської кіноіндустрії на його сім'ю та на країну в цілому й знаходить ті ниточки, що поєднують його з дідом. Проте час іде невпинно: дуже скоро Леонід перестане впізнавати свого онука.
Які нагороди отримають перемож(и)ці Ukrainian Doc Preview?

  • Нагорода від Current Time у $2000 для постпродакшену фільму;

  • East Silver Caravan Award від Інституту документального кіно (Чеська Республіка) на підтримку розповсюдження стрічки на міжнародних кінофестивалях протягом одного року;

  • Одному з проєктів Документальна асоціація Європи (DAE, Німеччина) надасть можливість стати членом асоціації на рік та отримати консультації від професіоналів/-ок кіноіндустрії;

  • Два річні членства для двох учасниць проєктів у Європейській жіночій аудіовізуальній мережі (EWA Network, Франція);

  • Акредитація на один з найбільших міжнародних ринків Sunny Side of the Doc (Франція).


Воркшопи для учасників/-ць 15–17 березня:

Для учасників шоукейсу Ukrainian Doc Preview заплановані воркшопи з гостьовими тьюторами, а також індивідуальні та групові консультації з міжнародними експертами.

Тьюторки та гостьові спікерки Ukrainian Doc Preview2021:

  • Бріджит О'Ші;
  • Селін Мура;
  • Йоанна Солецька;
  • Гайді Фляйшер;
  • Кутайба Бархамджі.
Селін Мура та Бріджит О'Ші поділяться досвідом та навчать, як успішно презентувати проєкт міжнародній кіноіндустрії. А гостьові спікер(к)и Йоанна Солецька, Гайді Фляйшер та Кутайба Бархамджі приділять увагу питанням розробки ефективної маркетингової, фандрейзингої й промоційної стратегії проєктів та порадам щодо монтажу фільмів відповідно.

Онлайн-трансляція шоукейсу запланована на 29 березня. Участь у презентації можлива за індустрійною або ж фестивальною акредитацією. Робоча мова — англійська.


Події Індустрійної платформи DOCU/PRO в межах 18 Docudays UA відбуваються спільно з Українським інститутом та за підтримки Посольства Швеції та Українського культурного фонду.