Visualise — програма підтримки виставкових проєктів за кордоном від Українського інституту
Cпівпрограмування, дофінансування та інформаційна підтримка міжнародних мистецьких виставок
Програма надає можливості співпрограмування, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних мистецьких виставок, що сприяють просуванню мистецтва України у світі. На реалізацію програми у 2021 році заплановано до 1 млн гривень.

Виставки мистецтва є важливими майданчиками для дискусії на актуальні теми та співпраці митців, кураторів та інших фахівців сектору візуальної культури з різних країн. Це потужний елемент культурної дипломатії.

«Представляти Україну світові через візуальне мистецтво, як сучасне, так і минулих епох, — важлива і складна задача для Українського інституту, — розповідає креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська. — Через такий формат ми знайомимо світ з українським мистецтвом, говоримо мовою візуального мистецтва про важливі глобальні питання, а також вбудовуємо Україну в міжнародний контекст. Ця робота вимагає великих ресурсів, адже звична міжнародна практика передбачає 2-5 років для підготовки виставки і залучення великих бюджетів».

Окрім тривалої підготовки, міжнародні виставкові проєкти потребують послідовної інституційної залученості. Програма Visualise пропонує комплексну підтримку, яка передбачає не лише дофінансування, але і долучення команди Українського інституту до програмування та комунікаційної стратегії обраних проєктів.

«Виставкові проєкти — це довготривала системна робота. Для українських митців це можливість узяти участь у масштабних колабораціях, заявити про себе, свою інституцію та країну. Виставки у поважних міжнародних музеях та центрах привертають увагу професійної спільноти, медіа і широкого загалу; інакше кажучи, це прямий доступ до жителів Лондона, Нью-Йорка чи Парижа. Культові локації цих міст збирають мільйонні аудиторії, і Україна не може собі дозволити не бути там присутньою», — пояснює менеджерка напряму «Візуальне мистецтво» Анастасія Євсєєва.

Проєктна пропозиція має відповідати низці критеріїв: відповідність концепції виставки стратегічним цілям, принципам і цінностям Українського інституту, актуальність формату і тем, інституційна спроможність заявника, співучасть Українського інституту на етапі програмування виставки та ін. Щоб подати пропозицію до розгляду, заявники повинні мати підтверджені наявні міжнародні партнерства для реалізації виставки. Додатковою перевагою буде наявність тематико-експозиційного плану та підтвердження оренди місця проведення.

Подати проєктну пропозицію можна до 2 серпня 2020 року, результати будуть оголошені в листопаді-грудні 2020 року. Фінансування проєкту надаватиметься не раніше квітня 2021 року. Читати подробиці програми.