«Український сувенір»
від Українського інституту
Український інститут оголошує конкурс на створення дизайн-концептів іміджевих матеріалів для репрезентації культури України за кордоном. Серед конкурсних тем – традиційна культура України, український авангард і сучасний український дизайн. Конкурс триватиме до 6 серпня 2020 року.

Каталог створюється для українських дипломатичних установ та представництв за кордоном. Міністерство закордонних справ України, посольства та консульства зможуть самостійно обирати і виготовляти сувеніри для закордонних делегацій, почесних гостей та учасників офіційних зустрічей. Таким чином офіційні представники держави знайомитимуть світ з Україною через професійно сформовану добірку об'єктів, які представляють історію, традиції, ідентичність та культуру України.

«Культура дарування є однією з найбільш давніх форм людських відносин. Сьогодні вона є важливою складовою дипломатичної практики. Найважливішою частиною подарунка є символічне наповнення, яке він у собі несе, можливість через процес дарування відчути момент спільності та пізнання іншого. Тому ми шукаємо дизайн-концепти, які представлять не тільки привабливі та якісні об'єкти, а в першу чергу – захопливі та глибокі історії про Україну та людей, які тут живуть», – пояснює перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Подати заявку на конкурс можна за однією з трьох запропонованих тем: традиційна культура, український авангард і сучасний український дизайн. У кожній темі має бути представлено п'ять категорій виробів – текстиль, кераміка, візуальний образ (айдентика), авторський виріб та інша категорія на вибір заявника.

«Ми обрали ці теми, щоб представити якомога ширшу палітру культури України, –каже креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська. – Від артефактів, що відображають різноманітні автентичні культури, які сформували нашу країну, з одного боку; до авангарду як однієї з найяскравіших сторінок українського мистецтва, і до сучасних креативних індустрій, які зараз активно розвиваються і відповідають найсучаснішим світовим трендам. Надалі ми плануємо періодично перевипускати такий каталог, щоб представити інші теми, інші аспекти української культури, важливі дати, персоналії тощо.»

Оцінювати заявки будуть представники Українського інституту та міжнародне журі, куди увійшли фахівці дипломатії, дизайну, маркетингу, дослідники культури України.

Детальніше про те, як подати заявку читайте за посиланням.
Заявки приймаються до 6 серпня 2020 року.