Українські документальні проєкти в Каннах: Docudays UA та Український інститут обрали учасників презентації UKRAINIAN SHOWCASE
Уперше цього року Docudays UA спільно з Українським інститутом організовують UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs — презентаційну онлайн платформу українських документальних проєктів, що відбудеться на Marché du Film в рамках секції Cannes Docs. У рамках цієї події буде презентовано чотири майбутні документальні фільми, прем'єри яких очікуються цього та наступного року. Серед 21 проєкту конкурсного відбору, організатори обрали такі:
«Плай. Шлях через гори»
режисерки Єви Джишиашвілі та продюсерки Оксани Іванюк.

Україна, 70-80 хв.
Дата релізу: 2021 р.

Це історія подружжя Дмитра і Ганнусі, які зберегли більше, ніж втратили, під тиском нашого непростого сьогодення. Мірило їх цінностей — любов, що підтримує одвічний плин життя.
«Поміж війн»
режисерки Аліни Горлової та продюсерів Максима Наконечного, Ілони Бічевської, Патріка Гамма.

Україна, Латвій, Германія, Держава Катар, 100 хв.
Дата релізу: 2020 р.

Монохромний документальний фільм спостерігає за нескінченним циклом механізмів війни та миротворення, з якого ми вихоплюємо молодого курда Андрія. Втікаючи від війни в Сирії на батьківщину матері, його родина несподівано опинилася посеред війни в Україні. Слідкуючи за ним, ми починаємо повільний шлях крізь зони війни, табори біженців, військові паради, гуманітарні місії, релігійні, весільні та похоронні звичаї України, Іраку, Сирії та Німеччини.
«Свідки Флоріана»
режисера Олексія Радинського та продюсерки Люби Кнорозок.

Україна, Чехія, 80 хв.
Дата релізу: 2021 р.

Флоріан Юр'єв — архітектор, художник, скрипковий майстер, музикант, теоретик і поет. У віці 90 років він змушений освоювати ще одне заняття: громадський активізм. Одного дня він дізнається, що його головний архітектурний твір — київська «Літаюча тарілка» — опинилася під загрозою перетворення на торгівельний центр. Флоріан вирішує протидіяти.
«Щоденник нареченої Христа»
режисерки Марти Смеречинської та продюсерів Наталії Лібет та Віталія Шереметьєва.

Україна, 90 хв.
Дата релізу: 2021 рік
Виробництво - ТОВ "Діджітал Реліджн" (Україна)

Коли її сестра вирішила стати черницею у 13, режисерка обурено намагалась її зупинити. А за 6 років почала фільмувати новий дім сестри, монастир, і його послушниць.
Попри те, що цього року Cannes Docs відбудеться онлайн, для українських проєктів це можливість безпосереднього доступу до найширшого кола індустрійної спільноти. Щороку на Marché du Film спеціальна професійна програма від Cannes Docs об'єднує авторів/-ок, продюсерів/-ок та всіх залучених у виробництво повнометражних стрічок - креативної документалістики, орієнтованої для кінотеатрального прокату.

Відтак українські продюсер(к)и та режисер(к)и презентуватимуть свої проєкти представникам найвпливовіших міжнародних фестивалів та сейлз-агенцій. Окрім презентації, проєкти-учасники отримають індивідуальні консультації від провідних міжнародних експертів та експерток.

Український інститут цього року також підтримає презентацію українських продюсерів та продюсерок у програмі Producers Network Каннського кіноринку.

Детально про відібрані проєкти — за посиланням.