Відбувся перший Міжнародний форум культурної дипломатії
Міжнародний форум культурної дипломатії організований Українським інститутом у співпраці з Міністерством закордонних справ України.
10 листопада 2020 р. відбувся перший Міжнародний форум культурної дипломатії, організований Українським інститутом у співпраці з Міністерством закордонних справ України.

Форум відкрили Перша леді України Олена Зеленська, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко. У події взяли участь представники органів виконавчої влади, профільних комітетів Верховної Ради України, посольств, міжнародних організацій, культурних інституцій, освітніх установ та аналітичних центрів.

На форумі виступили фахівці з України та 7 інших країн: Великої Британії, Австрії, США, Литви, Чехії, Бельгії та Туреччини.️ Трансляція Форуму охопила 72000 користувачів. На подію зареєструвалися 900 людей, щоб отримати додаткові матеріали за підсумками події.
«Просування України у світі – це абстрактна категорія, тому що насправді ми маємо просувати Україну в кожній конкретній країні, яка становить для нас інтерес, де ми хочемо нарощувати свою присутність і вплив. Від нас очікуються нові сенси, нові наративи, які ми будемо просувати щодо України в світі. По-друге, втілення нових яскравих проєктів, якими ми дивуємо світ і м'якою силою культури впливаємо на ставлення до України у різних країнах», – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Перша леді України Олена Зеленська сказала: «Ми визнаємо, що культурна дипломатія є впливовим важелем у формуванні іміджу України. І було б чудово, якби у нас склалася довгострокова, глобальна концепція цього напряму, щоб були більш зрозумілі цілі усіх залучених організацій, інституцій, осіб, які мають відношення до культурної дипломатії. Мені здається, це дуже допоможе розділити ролі, щоб усі ми працювали як одна команда закоханих в Україну».
«На цьогорічний Форум зареєструвались понад 900 глядачів, і це свідчить про суттєве розширення поля культурної дипломатії як дисципліни і практики. Важливо, що Форум відбувається навіть у такий складний час, коли перше, що потрібно робити – це гуртуватися, розмовляти і допомагати одне одному знайти рішення на спільні виклики», прокоментував генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

Міжнародний форум культурної дипломатії – це фахова платформа для обговорення сучасних підходів презентації країн на міжнародній арені засобами культури та шляхом встановлення міжкультурних зв'язків. Форум збирає провідних фахівців із України та світу, щоб обмінятися найкращими міжнародними практиками та знайти інклюзивні рішення нової культурної дипломатії в часи криз, загроз та невизначеності.

Партнерами Форуму виступили Представництво ЄС в Україні, Американські Ради з міжнародної освіти в Україні, Дипломатична академія України ім. Г. Удовенка, МФ Відродження, Центр "Нова Європа", Рада зовнішньої політики "Українська Призма", Платформа "Культура і креативність".

Ключові тези учасників обговорень читайте на Facebook Українського інституту. Повна програма заходу, а також детальна інформація про спікерів, доступна за посиланням. Відеозаписи дискусій будуть доступні на цифрових платформах Українського інституту (ui.org.ua, Facebook, YouTube).