Український інститут
розпочинає третій набір
на програму міжнародних резиденцій ЕКСТЕР
Український інститут продовжує довготривалу програму міжнародних мистецьких резиденцій ЕКСТЕР та оголошує третій open call для українських митців, критиків, дослідників та кураторів.
ЕКСТЕР — довгострокова програма міжнародних резиденцій у сфері сучасного мистецтва, розроблена Українським інститутом. Програма сприяє обміну та співпраці між фахівцями, а також посилює присутність України у міжнародній мистецькій спільноті.
У 2020-му Український інститут продовжує співпрацю з низкою партнерських резиденцій, а також започатковує нові можливості для митців, кураторів, критиків і дослідників мистецтва з України у провідних мистецьких інституціях Європи.

Цьогоріч відбудеться один конкурс програми ЕКСТЕР. Українські учасники зможуть взяти участь у короткострокових резиденціях у 13 партнерських інституціях у Франції, Німеччині, Польщі, Австрії, США, Великій Британії, Литві, Італії та Чехії. Тривалість програм складатиме від 10 до 60 днів. Як і минулого року, резиденти програми ЕКСТЕР отримають простір та можливості для роботи, інституційну підтримку в налагодженні контактів із місцевою арт-спільнотою. З кожним резидентом/резиденткою буде дизайнуватися індивідуальна програма.

«За минулий рік ми зрозуміли, за що любимо програму ЕКСТЕР, а що можна у ній покращити. Програма надалі лишатиметься досить гнучкою, і ми намагатимемося створювати для резиденток і резидентів умови, що відповідають їхнім професійним потребам та сприяють обміну ідеями й практиками із закордонними колегами. Де це можливо, ми збільшили тривалість програм, оптимізували бюрократичну складову, виділяємо більше часу на комунікацію з резидентами. Як і Український інститут, програма еволюціонує і нарощує потужності. Серед української мистецької спільноти є вже чимала група людей, які творять бренд програми ЕКСТЕР», — коментує керівник сектору візуального мистецтва Українського інституту Олександр Виноградов.

У 2019 році 21 учасник став резидентом/резиденткою ЕКСТЕР у 10 країнах, серед яких, Чехія, Литва, Польща, США, Франція, Німеччина, Іспанія, Велика Британія, Австрія, Італія.

Податися на програму можна до 5 квітня 2020 року. Перелік резиденцій та подробиці за посиланням.

Програма носить ім'я української мисткині Олександри Екстер (1882–1949) — знакової представниці світового авангарду, яка більшу частину життя мешкала в Києві.