Waves Vienna 2020: 6 українських гуртів на європейському фестивалі
У 2020 Україна разом із Великою Британією стала фокусною країною на міжнародному музичному фестивалі Waves Vienna.
Щороку міжнародний музичний фестиваль Waves Vienna збирає більш ніж 10000 відвідувачів, серед яких ключові делегати індустрії та впливові агенти сектору музики. Мотто Waves Vienna — «Схід зустрічає Захід».

Фестиваль пройшов 10-12 вересня у Відні. У 2020 Україна разом із Великою Британією стала фокусною країною. Таким чином, право виступити на події отримали відразу українських 6 гуртів: Dakh Daughters, FO SHO, Krapka;KOMA, Tik Tu, THECASTLE, TseSho.

Участь України у фестивалі була організована Українським інститутом у партнерстві з компанією Music Export Ukraine.

Проєкт відбувся в межах програми EXTRA SOUND Українського інституту. Її мета — представлення українських музикантів на ключових подіях музичної індустрії за кордоном.
Tse Sho

Композиції TseSho схожі на драматичні вистави — їхня музика створюється за театральним світоглядом. Такий формат роботи дозволяє глибше зануритися у взаємодію зі слухачами та глядачами. Від цього контакту слухачі можуть прожити дуже сильний психологічний досвід, який розкриває цілі множини власних внутрішніх питань, перезапускає самосприйняття. Музика TseSho спрямована аби породжувати короткі замикання у власних "я".
Tse Sho (Київ)
Стиль: соціальний рейв-бенд, що поєднує акустичну і електронну музику; проект режисера та продюсера Влада Троїцького, засновника театру ДАХ та ГОГОЛЬFEST
Krapka;KOMA

Електронний дует двох мультиінструменталісток Ірини Лобанок та Альони Коваленко створений у 2019 році. Познайомилися дівчата у Лондоні 2017 року на Electronic Music Open Mic, після чого почали слідкувати за творчістю одна одної. Про свій гурт Ірина та Альона розповідають так: "Наші пісні — про внутрішні і зовнішні переживання, як у більшості артистів, але хочемо щоб після прослуховування/відвідування концерту та пропускання цих емоцій крізь себе, люди відчували піднесений настрій".

Krapka;KOMA раніше виступали у Нідерландах та Іспанії, а у травні мали кілька запланованих концертів у Великій Британії, але через світову пандемію вони були скасовані.

Krapka;KOMA (Львів)
Стиль: даунтемпо/електроніка/інді/тріп-хоп
Dakh Daughters

Акторки театру ДАХ, які у цьому проєкті опинилися на нейтральній території між пісенним жанром і драматичним мистецтвом. Часом дівчата, озброєні на сцені повним набором струнних, клавішних і перкусією, потрясають публіку шаленим риком, однак миттю можуть перетворитись на легковажних героїнь голлівудських фільмів 50-х років, красунь, що мріють про Карибські острови. Текстовою основою для пісень Dakh Daughters є українська поетична класика, тексти нобелівських лауреатів, власні твори і фрагменти популярних хітів минулого.
Dakh Daughters (Київ)
Стиль: фрік-кабаре
The Castle

Гурт, музика якого просякнута атмосферою 60-х. Серед власних натхненників музиканти називають Девіда Бові, Pink Floyd та Майлза Девіса. "Своєю музикою ми прагнемо достукатись до справжніх людських почуттів, які дедалі важче віднайти за міцною стіною науково-технічного прогресу. Саме тому ми обрали вінтажне звучання та більш класичний спосіб композиції" — розповідають The Castle.
The Castle (Львів)
Стиль: ностальгійний інді-поп
Tik Tu

Один з найнеординарніших українських інді-гуртів, створений 2014 року. За підсумками 2016 року їхній дебютний альбом Shuma був визнаний найкращим в Україні редакцією Karabas LIVE.

Музика Tik Tu — це непередбачуваність, внутрішня свобода та гнучкість у роботі з будь-якими жанрами: синті-поп, інді-поп, електроніка, фанк, даб-степ, народна музика. Усі музиканти гурту – мультиінструменталісти.

Tik Tu (Тернопіль)
Cтиль: бароко, інді, психоделік поп
FO SHO

Проєкт почався у 2019 як хіп-хоп гурт трьох сестер-українок з ефіопським корінням — Бетті, Сіона і Маріам Ендале. На жіночій реп-сцені FO SHO розривають шаблони жанру і створюють простір для нових наративів. В музиці сестри рівняються на Tupac Shakur, Kendrick Lamar, Jay-Z.

Бетті – стоматолог за фахом, але паралельно кілька років займалася музикою. Заради мрії співати на великій сцені вона звільнилася з роботи, переїхала до Києва і почала розвиватися як артист. Співала на бек-вокалі у TAYANNA, а зараз пише пісні для своєї групи. Сіона навчалася грі на фортепіано. Міріам, наймолодша, вчилася грати на скрипці і тільки закінчила середню школу.

FO SHO (Київ, створені у Харкові)
Стиль: хіп-хоп, R'n'B
Waves Conference
В рамках фестивалю відбулась конференція Waves Conference. На панелі, присвяченій Україні, музичні фахівці говорили про стан концертної індустрії в Україні, пошук нових форматів в часи пандемії та можливості крос-національних колаборацій для музикантів. Цього року конференція відбулась онлайн.

Про музичну індустрію в Україні розповіли представник лейблу та будинку культури Masterskaya Григорій Фатьянов, автор музичного стартапу для віддалених музичних колаборацій Pibox Іван Талайчук, концертний менеджер Івана Дорна та Kalush Катерина Малюкова, CEO та засновник концертної агенції H2D Сергій Малецький, представниця радіо Аристократи та незалежної музичної премії Aprize Валерія Беркова.

Більше про конференцію на LiRoom