Дослідження здійснили, щоб виявити розбіжності у тлумаченні основних історичних подій ХХ сторіччя і проаналізувати, як у цьому контексті згадувалася Україна.
Як зазначила засновниця One Philosophy
Наталія Попович, яка виступила авторкою ідеї і співкураторкою дослідження:
«Тлумачення минулого формує нашу політичну поведінку сьогодні. Це дослідження ілюструє, що Росія очікувано продовжує ставитися до України як об'єкту міжнародних відносин, а інші країни лише частково сприймають Україну як суб'єкт з чітко визначеною політичною та культурною ідентичністю. Виявлення «Вавилону» історичних наративів у європейських ЗМІ, а також аналіз помилок у формуванні власної колективної ідентичності на національному рівні — це перший крок до протидії російській оптиці, яка досі має вплив на те, як нас бачать за кордоном. Наступний крок — дослідження підручників історії у європейських країнах. Адже формування історичних знань серед молоді може мати значні наслідки для реконфігурації ментальної карти Європи в геополітичному та геокультурному сенсі. Крім того, в Україні ще живі свідки трагічних сторінок української історії ХХ століття. Їхні історії, розказані мовою сучасного мистецтва, безсумнівно, допомогли б громадянам інших країн краще зрозуміти Україну». У презентації взяли участь журналістка і аналітикиня ГО «Інтерньюз-Україна», координаторка проєкту «Stories from Ukraine» Ірина Матвіїшин, яка поділилася результатами нещодавнього опитування міжнародних журналістів та експертів. А також керівниця Групи аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру Любов Цибульська, яка розповіла про маніпуляції історичними наративами як елемент ведення гібридної війни.
Ознайомитися з дослідженням можна
за посиланням.
One Philosophy ― консалтингова група, яка готує бренди, репутацію, команди та суспільство до майбутнього. Група об'єднує 5 агенцій: Be—it Agency, Be—it Health & Social Impact, Changers, Republic і Solutions for People.