Illuminate — програма мобільності для ілюстраторів книжок

Назва програми походить від латинського слова illumino — освітлюю, прикрашаю, і нагадує про оздоблення рукописних книжок ілюстрованими композиціями, так званих illuminated manuscripts. Один з найвідоміших таких рукописів — Паризький псалтир — зберігається в Національній бібліотеці Франції в Парижі. В місті з давніми традиціями книжкового мистецтва в наші дні проходить Паризький книжковий салон Livre Paris.
П'ять українських ілюстраторок представили свої роботи в онлайн-програмі Франкфуртського книжкового ярмарку
Український інститут у 2020 році запустив першу програму у сфері літератури — програму професійної мобільності для українських ілюстраторів Illuminate. Програма має на меті налагодити контакти з представниками ключових інституцій у сфері літератури та ключовими гравцями сектору, а також залучити фахову українську спільноту до актуальних подій світу.

Книжкових ілюстраторів Український інститут розглядає як гравців книговидавничого сектору з потенціалом до міжнародної співпраці та таких, які можуть покращити видимість України у сфері книжкового мистецтва.

У 2020 в межах програми Illuminate п'ять українських ілюстраторок представили свої роботи в онлайн-програмі одного із найбільших літературних заходів світу - Франкфуртського книжкового ярмарку.

    Учасницями цьогорічної програми стали Оксана Драчковська, Катерина Дідик, Романа Рубан, Поліна Дорошенко, Тетяна Загачевська-Цюпка. Вони мали змогу познайомитися з представниками закордонних видавництв та інституцій, які співпрацюють з ілюстраторами книжок, презентувати свої портфоліо, обмінятися професійним досвідом із ілюстраторами з інших країн, а також взяти участь у низці майстер-класів та фахових дискусій.

    У березні 2020 в межах також планувався професійний візит п'ятьох українських ілюстраторів на найбільшу книжкову подію Франції Livre Paris в Парижі. На жаль, захід був скасований через поширення коронавірусу у світі та карантинні обмеження.